Návštěv :
Dnes :0
Týden :5
Celkem :3325
Librisek.cz
Čtenářské konto
:
:
Výpůjční doba :
Po9:00-11:30
11:30-18:00
Útzavřeno
12:00-17:00
Čt12:00-17:00
12:00-17:00
Sozavřeno
Nezavřeno

e-mail:
detske@knihovna-benesov.cz

Najdi mě aneb jak se vyznat v knihovně a najít si knížku? Stáhněte si návod.

Jak se přihlásím do knihovny ?

Řekni rodičům nebo třeba babičce, dědečkovi, aby s Tebou šli za mnou do dětského oddělení. Spolu vyplníme přihlášku. Někdo z Tvého dospělého doprovodu jí podepíše a během minuty pak dostaneš svoji osobní průkazku.

Platím něco ?

Děti do 15 let, které se přihlásí do knihovny, platí 80,- Kč na jeden kalendářní rok. Registrace se musí po roce opět obnovit a to vždy v lednu. Pokud se budeš registrovat třeba v polovině roku, budeš platit půlku z 80,- Kč a to je 40,- Kč.

Můžu si půjčit bez průkazky?

Průkazku nos vždy s sebou. Bez ní můžeš knížky pouze vrátit. Svoji průkazku pro jistotu nikomu nepůjčuj, tak aby si vždycky věděl/a, jaké knížky máš vypůjčené. Kamarád/ka může knížku ztratit, ale odpovědný/á za to budeš jen Ty.

Co když průkazku ztratím?

V knihovně Ti vystavím novou, ale musíš ji zaplatit. První průkazka, kterou dostaneš při přihlášení do knihovny, je zdarma. Každá další průkazka stojí 20,- Kč.

Kolik knížek si mohu půjčit?

Můžeš si půjčit neomezené množství knížek a časopisů.

A jak dlouho je mohu mít doma?


Výpůjční doba je 1 měsíc. Po měsíci můžeš ale poprosit o prodloužení výpůjčky a po dalším měsíci ještě jednou, takže celkem 2x. Můžeš přijít osobně do knihovny, zatelefonovat, pošli e-mail nebo napiš vzkaz (odkaz Napiš mi). Vždy je dobré uvést své jméno a číslo průkazky.

Co když nevrátím knížky včas?

Začneme Ti posílat upomínky. Nejprve emailem a pokud knížky ani tak nevrátíš, pak přijdou poštou. Za každou upomínku se platí pokuta, která se zvyšuje.

Co když knížku poškodím nebo ztratím?


Musíš zaplatit škodu, knihu koupit novou jako náhradu nebo zaplatit původní cenu. Vám se to ale určitě nestane Smile.

Co když je knížka, kterou si chci půjčit, už půjčená?


Knížku si můžeš zamluvit u výpůjčního pultu osobně. Nebo si můžeš udělat rezervaci na počítači sám/sama. Poradím Ti, jak na to. Zprávu o tom, že si pro knížku můžeš přijít, dostaneš e-mailem.

Otázek a odpovědí je tu určitě moc. Nebojte se, že se ztratíte. Jsem tu, abych vám se vším pomohla a poradila.

Vaše Markéta

Proces zabral 0.0063 sekund času a 0.75MB paměti.